Rajd Rowerowy 01.06.2013

30-05-2013 12:48:37

Wójt Gminy Osiek Jasielski zaprasza na rajd rowerowy Gmina Osiek Jasielski organizuje 1 czerwca 2013 roku rajd rowerowy pod nazwą „Trzy kościoły – trzy historie”. Uczestnicy będą mieli do pokonania blisko 20 kilometrową trasę prowadzącą ze stadionu w Osieku Jasielskim do Kościoła Przemienienia Pańskiego, będącego jednym z najstarszych kościołów drewnianych w Polsce, następnie do drewnianej świątyni parafialnej p.w. św. Jana Chrzciciela, znajdującej się na wzniesieniu we wsi Załęże i drewnianej cerkwi prawosławnej św. Michała Archanioła w Pielgrzymce.

photo plakat-rajd-v29_zps3e3cc2a2.jpg

W każdym z tych miejsc uczestnicy rajdu wezmą udział w prezentacji na temat historii odwiedzanych obiektów, przygotowanej przez Józefa Kaczora - prezesa jasielskiego PTTK. - Rajd ma charakter krajoznawczy. Nie jedziemy na czas tylko poznajemy przepiękne zakątki naszej gminy – mówi Wójt Gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz, który zapowiedział, że także wsiądzie na rower i przejedzie wyznaczoną trasę wraz z uczestnikami. Imprezę rozpocznie spotkanie na stadionie w Osieku Jasielskim. Tam prezentację ratownictwa medycznego przeprowadzi Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Jasielskiego.

Organizatorzy przygotowali również specjalną atrakcję. Będzie nią spotkanie z wybitnym polskim kolarzem szosowym Ryszardem Szurkowskim, srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku i w Montrealu 1976 roku w wyścigu drużynowym. Pan Ryszard jest również czterokrotnym zwycięzcą Wyścigu Pokoju, a także mistrzem i wicemistrzem świata w jeździe indywidualnej. Ryszard Szurkowski opowie uczestnikom rajdu o swojej karierze sportowca i o tym jak osiągnąć sukces w zawodowym kolarstwie. Pokona również trasę wraz z uczestnikami rajdu. Zgłoszenia do rajdu rowerowego przyjmowane są do 28 maja 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku Jasielskim i w szkołach na terenie gminy. Regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie gminy: http://www.osiekjasielski.pl/. Zbiórka na stadionie w Osieku Jasielskim 1 czerwca o godz. 9:00. Organizatorzy przygotowali również konkurs z nagrodami na temat wiedzy o historii odwiedzanych świątyń. Rajd organizowany jest w ramach projektu pn: „Turystyka i kultura czynnikami rozwoju społeczno-gospodarczego gminy Osiek Jasielski”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa. Patronat nad rajdem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, www.zaleze.com i jaslo24.pl.