Otwarcie remizy w Kłodawej

21-08-2014 20:10:36

W dniui 15.08.2014r. Prezes ZOP ZOSP RP uczestniczył w uroczystości oddania do uzytku rozbuidowanej nowej rezmizy dla OSP Kłodawa.

Fotorelacja Teraz Jasło. oraz Jaslonet

List od ZOP ZOSP RP w Jaśle:

OCHOTNICZA  STRAŻ  POŻARNA

KŁODAWA gm. BRZYSKA

Szanowne Druhny i Druhowie

Z okazji uroczystości otwarcia i poświęcenia remizy OSP uprzejmie proszę o przyjęcie serdecznych gratulacji. Podzielam radość i dumę całej społeczności Kłodawy z tej okazji. Oddanie do użytku remizy, jest wyrazem Waszej zgody i determinacji w dążeniu do realizacji słusznych społecznych celów.

Ochotnicze Straże Pożarne w historii Polski zawsze odgrywały niezwykle ważną rolę. Najważniejszym zadaniem jest oczywiście niesienie pomocy obywatelom w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia i mienia. OSP od wielu lat stanowi niezwykle istotny element całego systemu ratowniczo-gaśniczego. Nie można jednak zapomnieć o roli, jaką strażacy ochotnicy odgrywają w lokalnej społeczności. Integrujecie mieszkańców swoich „małych ojczyzn”, wychowujecie najmłodszych obywateli w patriotycznym duchu oraz bierzecie aktywny udział w życiu społecznym.

Szanowne Druhny i Druhowie – dziękuję Wam za dotychczasową służbę „Bogu na chwałę ludziom na pożytek”. Jednocześnie składam Wam wyrazy szacunku i uznania za bezinteresowną i humanitarna służbę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu.

Życzę Wam bracia strażacy dalszych osiągnięć w działalności społecznej i pracy zawodowej, wiele satysfakcji ze swej pracy na rzecz społeczności lokalnej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Serdeczne podziękowania, a zarazem i życzenia kieruję do Waszych rodzin.

Prezes ZOP ZOSP RP

Stanisław Święch