120 lecie OSP Osiek Jasielski

09-09-2013 10:09:11

W dniu 8.09.2013r. jednostka OSP Osiek Jasielski obchodziła jubileusz 120 lecia działalności. Jubileusz ten połączony był z wręczeniem sztandaru, który został ufundowany przez Wójta Gminy Mariusza Pykosza i społeczeństwo gminy Osiek Jasielski. Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP nadało jednostce najwyższe związkowe odznaczenie Złoty Znak Związku.

photo IMG_0224_zps3782054c.jpg

photo IMG_0229_zpsacb8e35b.jpg

photo IMG_0231_zps12723bd2.jpg

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in.: członek Prezydium ZOW ZOSP RP Województwa Podkarpackiego Tadeusz Sieniawski, członek ZOW ZOSP RP, Prezes ZOP ZOSP RP Stanisław Święch, Komendant Powiatowy PSP st.bryg. Wiesław Latoszek, Dowódca JRG bryg. Marek Górniak, kierownik biura Posła Bogdana Rzońcy - Mateusz Lechwar, przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego PSP mł.bryg. Jacek Mrozowski, Wójt Gminy Mariusz Pykosz wraz z pracownikami urzędu, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Wojdacz oraz radni, Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki, Komendant Gminny Związku - radny Rady Powiatu Andrzej Stachurski, Prezes ZOG ZOSP RP Daniel Socha.

Na uroczystość przybyły delegacje strażaków z pocztami sztandarowymi z OSP: Czekaj, Pielgrzymka, Mrukowa, Samoklęski, Świerchowa i Załęże oraz przedstawiciele jednostki OSP Zawadka Osiecka. Dowódcą uroczystości był Jan Mikołajczyk.

W trakcie uroczystości zostały wręczone medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa" i odznaki "Wzorowy Strażak" przyznane przez Prezydium ZOW i ZOP ZOSP RP m.in. Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa po raz drugi został odznaczony Józef Jurusik - Prezes OSP.

photo IMG_0250_zps8040046f.jpg

Zarząd jednostki OSP uhonorował statuetkami św. Floriana grupę osób wspierających działalność jednostki.

photo IMG_0253_zps4fd8632c.jpg

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta "Fire Band" wraz z mażoretkami z OSP Brzozów.

photo IMG_0288_zpsa9ac041b.jpg

photo IMG_0292_zpsdb87df51.jpg

photo IMG_0302_zps915e6b28.jpg

Po uroczystościach na placu przy remizie OSP uczestnicy przeszli do parafialnego kościoła gdzie poświęcono sztandar. Aktu tego dokonał Dziekan Dekanatu Dębowieckiego ks. Franciszek Motyka oraz Proboszcz Parafii ks. Jan Reczek. Na uroczystość tą przybyła Senator RP Alicja Zając.

photo IMG_0323_zps5ff0b6f8.jpg

W imieniu ZOP ZOSP RP Stanisław Święch przekazał okolicznościowy list gratulacyjny o treści:

Szanowne Druhny i Druhowie

Gratuluję z całego serca pięknego jubileuszu 120-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim połączonego z nadaniem sztandaru i odznaczeniem jednostki Złotym Znakiem Związku.

W imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jaśle wszystkim Druhnom i Druhom oraz ludziom związanym z tą jednostką – składam najlepsze życzenia satysfakcji i zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych i społecznych. Składam Wam, wyrazy najwyższego szacunku i uznania za bezinteresowną służbę ludziom, ofiarność i profesjonalizm podczas działań ratowniczych.

Na najwyższe uznanie zasługuję Wasz udział w integracji lokalnego środowiska i uczestnictwo we wszystkich ważnych dla tej społeczności wydarzeniach i inicjatywach. Wierni strażackim tradycjom, stanowicie bez wątpienia wzór do naśladowania dla młodych adeptów pożarnictwa.

Jubileusz 120-lecia  to wspaniały, znaczący czas w historii oraz w życiu kilku pokoleń. To także powód do dumy, dla Was, Waszych rodzin i dla  miejscowości. Niech zawsze towarzyszy Wam szczęście i poczucie prawdziwej satysfakcji z tego co robicie.

Życzę Wam, bezpiecznych powrotów z różnorodnych interwencji, dalszych osiągnięć w działalności społecznej i pracy zawodowej, spełnienia wszystkich planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.